KURUMSAL DENEYİM

Pozitif-iz, HIV ile yaşayan kişiler ve yakınlarını fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden güçlendirmeyi amaçlayan ve bu amaca uygun olarak onların ihtiyaç duyabilecekleri destek ve danışmanlık hizmetlerini üreten bir sivil toplum kuruluşudur. Bununla birlikte HIV/AIDS’e yönelik önyargıların azaltılması adına konuyla ilgili güncel ve doğru bilgilerin toplumda yayılmasına katkıda bulunur.

 

Pozitif-iz, HIV/AIDS’i birey ve halk sağlığı açısından değerlendirmenin yanı sıra insan hakları meselesi olarak da ele alır ve bu çerçevede faaliyetlerini yürütür. Her ne kadar yeni bir oluşum olsa da Pozitif-iz’in kurucularının pek çoğu yıllardır bu alanda çalışmalar yürütmüş ve kendisine bunu misyon edinmiş kişilerdir.

 

Pozitif-iz kurucuları daha önce bu alanda çalışmalar yürüten Pozitif Yaşam Derneği’nin yönetim ve denetleme kurullarında görev almış, projeleri koordine etmiş, derneğin iletişimini yürütmüş, akran danışmanlığı ve vaka yönetimi yapmış, destek merkezini yönetmiş ve çoğunluğu HIV ile yaşayan kişilerden oluşmaktadır. Pozitif Yaşam Derneği’nde son dönemde yaşanan fikir farklılıkları, HIV ile yaşayan kişilere verilen hizmetler ve danışmanlıklar konusundaki hizmet kalitesi değişimi/düşüşü ve dernek yönetiminde yaşanan metal yorgunluğu sebepli bu yapı ile yollarını ayıran Pozitif-iz kurucu üyeleri ve ekibi bilgi birikimini ve tecrübesini yeni bir dernekte birleştirmiştir.

Güncellemeler için Abone Olun

© 2018 Pozitif-iz Derneği / İSTANBUL

 0535 519 54 95

  • Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Instagram Sosyal Simge