top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

AIDS Konferansı Başlıyor


6-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak olan 23. Uluslararası AIDS Konferansı (AIDS 2020) bu yıl Korona sebebiyle sanal olarak gerçekleştirilecek.

Daha önce San Francisco ve Oakland da yapılacağı açıklanan konferansın Mart ayında yapılan bir duyuru ile Sanal ortamda gerçekleştirileceği paylaşıldı.


Konferansın yapısı ve formatı Dünyanın çeşitli yerlerinden katılan delegelerin saat farklarından etkilenmemeleri açısından Sanal düzene göre yeniden ayarlandı. Bu yıl konferansın teması ‘’Dayanıklılık’’ AIDS 2020 organizatörleri şu açıklamayı yaptı; ’23. Uluslararası AIDS Konferansı yaklaşırken insan haklarındaki kötüleşmeler, Dünya genelinde bir çok ülkedeki baskıcı ve cezalandırıcı ulusal kanunlar, yabancı düşmanlığı ve sosyal dışlama, sağlık hizmetlerine ulaşan ve ulaşamayanlar arasındaki büyüyen farklardaki zorluklarla yüzleşmeliyiz. Bu zamanı başarılarımızın altını çizmek ve tedavideki boşlukları belirtmek, önlem ve bakım paradigmalarıyla dayanıklılığımızın gücünü göstermek için kullanmalıyız.’’


Bu yıl aşağıdaki araştırmaların sunumu yapılacak:

  • HIV ile yaşayan kişilerde COVID 19

  • Bağışıklık sistemini uyaran ve gizli rezervuarları azaltan yeni etkenler

  • HIV tedavisine bağlı kilo alımı

  • Dünya genelinde Belirlenemeyen =Bulaşmayan farkındalığı

  • Etkinlik bazında PREP ve Afrika ülkelerinde PREP in yaygınlaştırılması


Konferans boyunca özellikle Gençlik Programları içinde yer alan workshoplar, tartışma panelleri, kültürel performanslar, sanat sergileri ve film gösterimleri gibi 220 aktivite herkese açık ve ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Ayrıca 10-11 Temmuz 2020 günlerinde herkese açık ve ücretsiz takip edilebilecek özel bir COVID19 konferansı da yapılacak.

Daha fazla bilgi için www.aids2020.org adresini ziyaret edebilrsiniz.

84 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page