• POZİTİF İZ

Benden Bir Şey Saklıyorsun


Haziran 2007 de eşimle nişanlandık. İki yıl nişanlı kaldık. Nişanlılığımız boyunca ben ona, o bana bağlandık. Birbirimizi daha çok sevmeye başladık. Derken eşimin tedirgin, canının sıkıntıda olduğunu hissetmeye başladım. ‘Benden bir şeyler saklıyorsun. Ne olduğunu söyler misin?’ dedim. ‘Zamanı gelince anlatacam’ dedi.

2009 yılında bilgisayar kursuna gidiyordum. Bir gün kurs bitimi ‘Sana bir şeyler anlatmam gerek’ diyerek beni almaya geldi. Beraber yemek yedik. Bu arada ben baya sabırsızlanıyor, bir an önce anlatmasını bekliyordum. Yemekte anlatamadı. Beni en sevdiğim özgün müzik çalan cafeye götürdü. Konuşmaya başlarken çok tedirgindi. Söze ‘kararın ne olursa olsun, anlatacaklarımın sadece ikimizin arasında kalmasını rica ediyorum’ diyerek başladı.

Sonra ‘ben HIV pozitifim’ dedi...

HIV’in ne olduğunu anlattı. Bende ‘bunun için mi bu kadar zorlandın, stresliydin?’ dedim. ‘Ben seni çok seviyorum. HIV’in benim için önemli yok. Gerekirse üstesinden beraber geliriz’ dedim. O an bana evlenme teklif etti. Bende sonsuza dek kabul ettim. Birbirimize sımsıkı sarıldık.

Bir ay sonra evlendik. Çok mutluyduk, mutluyuz. Ne kadar mutlu olsak da arada zor zamanlarımız oldu. Ama sevgimizle her şeyi üstesinden geldik.

Çocuk sahibi olmaya karar verdik. Bir iki aşılama denemesinden sonra, tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olduk. Şimdi sekiz aylık dünyalar güzeli bir kızım var. Hayatımıza renk, canlılık kattı. Şuan kendimizden çok kızımızı düşünüyoruz.

Temmuz 2017’de evliliğimizin sekizinci yıllını dolduracağız. Bir gün olsun ‘eşime neden böyle oldu?’ diye sormadım. Şu ana kadar ailemde kimse bizimle ilgili veya HIV’le ilgili hiç bir şey bilmiyor. Bilmesine de gerek yok.

Çok şükür sağlıklı ve mutluyuz. Bebeğimle ilgili hayal ettiğim ne varsa onları gerçekleştiriyorum. Günlerim dolu dolu geçiyor. Meleğimle beraber şarkılar söylüyorum. Onunla bol bol oynuyoruz. Çocuklar gibiyiz. Duygularımı anlatmaya kelimeler yetmiyor. Çocuk sahibi olmak isteyen herkese Allah bu güzel duyguyu nasip etsin inşallah.

Kısacası hayat eşimle güzelleşti, çocuğumla mükemmelleşti.

İyi ki hayatımdalar.

Meçasu’nun eşi.

0 görüntüleme
 

Biz varız.

Birlikteysek daha dinamik,

daha bilgili ve çok daha güçlüyüz.

  • Instagram - Gri Çember
  • Facebook - Gri Çember
  • Heyecan - Gri Çember
  • YouTube - Gri Çember

BAĞIŞ

©2018 Pozitif-iz Dernegi, İstanbul. Tüm Hakları Saklıdır.