top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

HIV Durumunu Bilmek Seni Güçlendirir

İmzacısı olduğumuz "Avrupa HIV | Hepatit Test Haftası" kampanyası 17-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında HIV'e ve Hepatit'e dikkat çekmeye başladı. Avrupa Test Haftası, 1 hafta boyunca HIV testinin önemi konusunda farkındalık yaratmaya; toplum, sağlık çalışanları ve karar vericilere HIV testinin önemini anlatmayı hedefliyor.

Avrupa Test Haftası Nedir?

Test Haftası, HIV testi çalışmalarını yaygınlaştırmak ve erken HIV testinin faydaları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla 2013 yılında başlatılan bir girişimdir. Son beş yıldır ise HIV ve Hepatit Test Haftası halini almıştır. 2019 yılında Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere Test Haftası iki kez gerçekleştirilecektir.

Bu yılki Test Haftasının sloganı; Test. Tedavi. Önleme. şeklinde açıklanmıştır. Çünkü test olan kişiler yaşam boyu tedavi alarak sağlıklı bir yaşam sürdürürler ve HIV'i cinsel yolla bulaştırmayan bir noktaya gelirler.

Ücretsiz, hiçbir kimlik bilgisi verilmeden, mahremiyet koşulları sağlanmış, danışmanlık hizmetleri sunan ve tedaviye erişime yönlendiren test merkezlerinin yaygınlaştırılmasını savunan bu farkındalık girişimine bizler de destek veriyoruz ve herkezi HIV testi yaptırmaya davet ediyoruz.

Tüm sağlık kuruluşlarında HIV testi yaptırabilirsiniz fakat kaliteli danışmanlık hizmeti alabileceğiniz ve kimlik bilgilerinizi vermeden HIV testi yaptırabileceğiniz Merkezleri öneriyoruz. Anonim HIV Testi yaptırabileceğiniz merkezlere bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page