top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

“HIV ve Ayrımcılık Karşıtı Paydaş Çalıştayı”na Katıldık.

Güncelleme tarihi: 5 Şub 2020

Kaos GL Derneği’nin 1-2 Şubat 2020 tarihleri arasında Ankara’da düzenlediği “HIV ve Ayrımcılık Karşıtı Paydaş Çalıştayı”nda Sağlık Bakanlığı’nın “Türkiye HIV/AIDS Kontrol Programı” masaya yatırıldı.

HIV ile yaşayan bireylerin yaşadıkları ayrımcılıklarla etkin mücadele, tedaviye erişim ve önündeki engeller, yeni tedavi yöntemleri, önleme çalışmaları ve bu çalışmaların yeterlilikleri konularında, alanda faaliyet gösteren paydaşlarla tartışmak ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla düzenlenen çalıştayda HIV ve ayrımcılık tartışıldı.


Yapılan toplantıda Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı kontrol programına, sivil toplum örgütlerinin katılımının büyük önem taşıdığının da altı çizildi.

Çalıştaya katılan sivil toplum kuruluşları ve gönüllü danışmanlık ve test merkezleri;


Bursa Özgür Renkler, İzmir Genç LGBTİ+, Pozitif-iz Derneği, Pozitif Yaşam Derneği, Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği, SPoD (Sosyal Politikalar, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği), 17 Mayıs Dernekleri; Pozitif Dayanışma oluşumu, Türkiye Aile Planlaması Vakfı, İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı ile Mersin Büyükşehir, Ankara Çankaya, İstanbul Beşiktaş Gönüllü Test ve Danışmanlık merkezleri ve Şişli Belediyesi Eşitlik Birimi


Çalıştay hakkında detaylı haberler için:

46 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page