• POZİTİF İZ

İzmir’de Ücretsiz Ve Anonim HIV Testi


Son yıllarda sayıları artan ‘HIV Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezleri’ne bir yenisi daha eklendi. Daha önce İzmir’de ücretsiz ve anonim olarak test yapılan bir merkezin olmaması büyük bir eksiklikken, Konak Belediyesi tarafından açılan Merkez ile bu ihtiyaç giderilmiş oldu. HIV testi olmak isteyen İzmir’liler ve çevre illerdekiler başta olmak üzere herkesin yararlanabileceği Merkezde HIV testi öncesi ve sonrasında danışmanlık hizmetleri de veriliyor. Böylelikle HIV ve AIDS konusundaki eksik ve yanlış bilgilerin giderilmesi sağlanıyor.Kimlik bilgilerini vermeden, sadece bir kodla HIV testi yaptırabilmek özellikle mahremiyeti açısından kaygı duyanları rahatlatan bir uygulama. Eğer korunmasız cinsel ilişkileriniz olduysa ya da HIV şüpheniz varsa çekinmeden Merkeze başvurmanızı öneririz. Çünkü HIV pozitif olsanız da uzun yıllar belirti yaşamayabilirsiniz ve durumunuzun farkına varamazsınız.

İzmir’deki HIV Testi Merkezi Nerede? Ücretsiz ve anonim HIV testi yaptırmak isteyenler İzmir Konak Meydanı’ndaki SSK Bloklarında yer alan Merkezden hizmet alabilirler.Adres: SSK Blokları, B-3 Blok Kat: 5, Konak Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi, hafta içi her gün 08:00 – 17:00 saatlerinde açık. Bilgi almak için 0232 484 22 91 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Türkiye’de Başka Nerelerde Ücretsiz ve Anonim HIV Testi Yapılıyor? Hali hazırda İstanbul’da Şişli ve Beşiktaş Belediyeleri, Ankara’da Çankaya Belediyesi ve Mersin’de Mersin Büyükşehir Belediyesi kapsamında ücretsiz ve kimlik bilgilerinizi vermeden HIV test yaptırabileceğiniz Merkezler bulunmaktadır.

302 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör