• POZİTİF İZ

Kaos GL ve Pozitif-iz İşbirliğiyle HIV-AIDS Koordinasyon Toplantısı Gerçekleşti

Kaos GL öncülüğünde, HIV alanında çalışan kurumlar ile LGBTİ+ örgütlerinin bir araya geldiği "HIV/AIDS Koordinasyon Toplantısı"na 24 Kasım 2018 tarihinde Pozitif-iz Derneği olarak ev sahipliği yaptık.


12 örgütten 21 temsilcinin yer aldığı toplantıda, tüm kuruluşlar olarak yürüttüğümüz çalışmalardan ve sahada karşılaştığımız sorunlardan bahsederek işbirliği olanaklarımızı tartıştık.

Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezlerinin yaygınlaştırılması, var olanların kapasitesinin arttırılması, LGBTİ+ dostu merkezler halini alması, sağlık otoritesi ve belediyelerle işbirliğinin geliştirilmesi konularını tartıştık.


Bununla birlikte; barolar, psikolog ve psikiyatristler, sosyal hizmet uzmanları ve diğer ilişkili alanlarındaki örgütlerle de var olan ilişkilerin güçlendirilmesi ve ortak çalışmalar yürütülmesini konuştuk.


Birbirimizin çalışmalarından haberdar olmak ve iş birliktelikleri geliştirmek üzere bir e-posta grubunun kurulmasına karar verdik.


Birlikte koordinasyon toplantı gerçekleştirdiğimiz örgütler şöyle;

- Kaos GL - Pozitif-iz Derneği

- SPOD - İzmir İnsan Hakları Derneği LGBTİ Komisyonu - Özgür Renkler Derneği - Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Derneği - Kırmızı Kurdele Derneği - Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği - Pozitif Yaşam Derneği - Genç LGBTİ İzmir - Biz Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Araştırmaları Topluluğu

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör