top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeydik...

'Hayat Bulan Fikirler Ödül Programı' tarafından desteklenen “Sağlık Hizmeti Sağlayıcısı Öğrencilerinde Ayrımcılığın Önlenmesine Yönelik Farkındalık Geliştirme Projesi” kapsamında Koç Üniversitesi'deydik.

7 Şubat 2020 Cuma günü, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüs'ünde, 1. sınıf ve İngilizce Hazırlık sınıfındaki Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik tıbbi kavramlar ve tıbbın bilimsel temelleri üzerine düzenlenen haftalık seminerler dizisi olan MEDİ 101 programına konuşmacı olarak davet edildik. Projemizin bir ayağı olan 'öğrencilerde HIV ile ilgili, bilgi ve tutumlarındaki değişimini ölçmek amacıyla hazırladığımız anketlerimizi 40'tan fazla öğrenci ile hem seminer öncesi hem de seminer sonrası uyguladık.

Yaklaşık 1 saat süren sunumumuzda "HIV ve AIDS"i hem tıbbi hem de sosyal yönleriyle ele aldık. Sunumu ilgiyle dinleyen ve görüşleriyle katkı sağlayan öğrencilerin sorularını yanıtladık. Koç Üniversitesi hocalarından Prof. Arzu Ruacan, Prof. Dr. Şevket Ruacan ve Dr. İlker Kayı'ya destekleri için çok teşekkür ederiz.

186 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page