top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

EGEHAUM ile birlikte 2 seminer planladık

Pozitif-iz Derneği olarak, Ege Üniversitesi HIV/AIDS Araştırma ve Uygulama Merkezi (EGEHAUM)* müdürü Prof. Dr. Deniz Gökengin ile birlikte 2 bilgilendirme semineri planladık.


Sadece HIV ile yaşayanlara yönelik olan ve ‘Tahlilleri Anlamak’ ile ‘Bebek Sahibi Olmak’ konularında bilgilendirme amacıyla yapılacak olan seminerlerin tarih ve başvuru linkleri aşağıdaki gibidir.


Katılım Hakkında


Her oturum için ayrı başvuru formu doldurarak etkinliklere başvuru yapabilirsiniz. Seminerlere katılım için Zoom linki etkinlikten birkaç saat önce whatsap mesajı ile telefonunuza iletilecektir.


Pozitif-iz Derneği etkinlikleri kayıt altına almamaktadır. Katılımcılar da etkinlikleri video (görüntülü ve/veya sesli kayıt), ekran görüntüsü şeklinde kayıt altına almayacaklarını taahhüt etmiş olmaktadır. Etkinlik sırasında kamera ve/veya mikrofon açmak zorunlu değildir. Kamera veya mikrofon açan katılımcılar mahremiyetlerinin kendi sorumluluğunda olduğunu ve Pozitif-iz Derneği’nin hiçbir şekilde mahremiyetlerinden sorumlu tutulamayacağını kabul etmiş sayılmaktadırlar. Ayrıca, katılımcılar Zoom oturumunda bulunan kişilerin mahremiyetine saygı duyacaklarını, hiçbir şart ve koşulda kişilerin HIV statüsünü hiçbir yerde ve hiç kimseyle paylaşmayacaklarını da kabul etmiş sayılmaktadırlar.

Seminer Tarihleri ve İçerikleri


'HIV ve Tahlilleri Anlamak'

13 Aralık 2021 Pazartesi - Saat: 20.30 - 21.30


HIV ile enfekte kişilerin rutin olarak yaptırdıkları kan testlerinin önemini ve bazı parametrelerin ne anlama geldiği paylaşılacak.'HIV ve Bebek Sahibi Olmak'

27 Aralık 2021 Pazartesi - Saat: 20.30 - 21.30


Özellikle son yıllarda kanıtlanan ve bilimsel devrim niteliğinde olan 'Belirlemeyen=Bulaşmayan' kriteri ile nasıl bebek sahibi olunacağı bilgisi verilecek. Prof. Dr. Deniz Göknegin bu sunumda ayrıca 'Hekimler hastalarından ne bekliyor?' konusuna da değinecek.* Ege Üniversitesi HIV/AIDS Uygulama Ve Araştırma Merkezi (EGEHAUM) Kimdir?

Ege Üniversitesi HIV/AIDS Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEHAUM), Temmuz 2009 yılında kurulmuştur. Merkezin amacı, HIV ve AIDS’e ilişkin verileri toplayarak analiz etmek, konuyla ilgili araştırmalar yapmak, hasta ve hasta yakınlarını ve başta risk grupları olmak üzere toplumu bu hastalık hakkında bilgilendirmek, HIV ve AIDS konusuna ilişkin danışmanlık hizmetleri vermek, epidemiyolojik ve klinik araştırmalar yapmaktır.246 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page