• POZİTİF İZ

‘Hayata Pozitif Bak’ Kitabımız Yayımlandı…

Güncelleme tarihi: 23 Oca 2021

HIV tanısı almış kişiler ve yakınlarının, ellerinde HIV’i her yönüyle ele alan, doğru ve güncel bilgilerin bulunduğu bir kaynak olması amacıyla hazırladığımız ‘Hayata Pozitif Bak’ kitabımızın yayımlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

İLKO İlaç’ın kıymetli desteği ile basılmış olan kitabın her bölümü uzun yıllardır HIV alanında çalışmalar yürütmüş, kendi alanlarında uzman olan kişiler tarafından hazırlanmış ve HIV ile yaşayan bireyler tarafından zenginleştirilmiştir.


Tecrübelerimiz, HIV ile yaşayan bireylerin HIV hakkında ne kadar bilgilenirse ve konu ile ilgili kapasitelerini arttırırsa, o denli güçlenildiğini ve HIV ile yaşamlarını normalleştirdiğini göstermiştir. Kitabımızda bilimsel bilgilerin ve genel yaşam pratiklerinin yanı sıra, HIV ile yaşamı normalleştirmiş insanların hikâyelerine de yer verdik. Bu hikâyelerin, özellikle de yeni HIV tanısı alan bireylere yol gösterici olacağını düşünüyoruz.


Çalışmayı kaleme alırken fazla akademik olmayan, daha sade ve anlaşılır bir dille hazırlanmasına özen gösterdik. Kitap formatını özellikle, akıllara gelen veya takılan sorulara cevap bulunabilmesi için ‘soru–cevap’ şeklinde düzenledik.


Her ne kadar HIV ile yaşayan bireyleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış bir kitap olsa da konuyla ilgili her tür bilgiyi, desteği kapsamayı ve yaygınlaştırmayı da hedefledik. Tıbbi bilgilerin sürekli güncellendiğini, yeni gelişmeleri web sitemiz ve / veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.


HIV ve AIDS’e ilişkin toplumsal önyargılar ve yanlış inanışları da ortadan kaldırmayı, dolayısı ile de HIV ile yaşayan bireylere yönelik ayrımcılık ve damgalamanın olmadığı bir yaşam alanını hep birlikte oluşturmayı arzu ediyoruz.


Hayata Pozitif Bak Kitabı’na buradan veya yayınlarımız bölümünden ulaşabilirsiniz.
351 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör