top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

İstanbul Tabip Odası Kadın Komisyonu ile Damgalanmayı Konuştuk


İstanbul Tabip Odası Kadın komisyonu Panel Dizisi Kapsamında ‘HIV ve STİGMA ÜZERİNE GÜNCEL BAKIŞ’ paneli gerçekleştirildi. 08.11.2022 tarihinde, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim dalı Öğretim üyesi. Prof. Dr. Süda Tekin ve Pozitif-iz Derneği Kurucu üyesi Çiğdem Şimşek’in katılımları ile gerçekleşen panelde; HIV tedavisindeki son gelişmeler, HIV ile yaşayan bireylerin yaşadığı sosyal, hukuksal, insani süreçler ve bunların hekimlik mesleğindeki karşılıkları konuşuldu.


Günlük yaşamda yaşanılan sorunlar, hak ihlalleri, ayrımcılık ele alınırken, HIV ile yaşayan bireylerin ve aslında tüm toplumun yaşam kalitesini arttırabilecek yaklaşımlar üzerinde duruldu. Panele İstanbul Tabip Odası ve İstanbul Diş Hekimleri Odası çağrısı ile 90’a yakın hekim ve diş hekimleri katılım sağladı.

Panelin soru– cevap kısmında hekimlerin güncel yaklaşımlar ile ilgili soruları yanıtlandı. Katılımcıların verdiği katkılar ve panel sonrasındaki sosyal medya paylaşımları göz önüne alındığında damgalamanın azaltılması ile ilgili hiçbir çabanın karşılıksız kalmadığı izlenimi edinildi.


Panel daveti için başta Dr. Deniz Devrim olmak üzere, İstanbul Tabip Odası Kadın Komisyonu'na çok teşekkür ederiz.

42 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page