top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

III. Olağan Genel Kurul Toplantımızı Yaptık

III. Olağan Genel Kurulu Toplantımızı 30 Nisan 2023 Pazar günü 14.00 – 16.00 saatleri arasında İstanbul - Şişli’de bulunan Dernek merkezinde gerçekleştirdik.


16.04.2023 günü saat 14:00’de dernek yerleşim yerinde yapılması gereken olağan genel kurul toplantısı için yeterli çoğunluk sağlanamadığından birinci toplantı ertelenerek, ikincisi 30 Nisan 2023 tarihinde aynı yer ve saatte düzenlendi.


Toplantı gündemin okunması ile başladı. Ardından, Divan heyeti başkanı ve kâtip üyelerin seçilmeleri yapıldı. Yönetim kurulu başkanı Önder Bora derneğin 2021 ve 2022 yıllarında gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatan bir sunum yaptı.


Bora, sunumunda 2021 ve 2022 yıllarında Dernek tarafından verilen akran danışmanlığı hizmetleri verilerini paylaştı. Ardından bu yıllarda ödüllendirilen, tamamlanan, halen yürütülmekte olan ve başlayacak olan projeleri detaylıca aktardı.

Bunlarla birlikte, 2021’den bu yana hizmet veren hukuki danışmanlık ile 2022 yılında başlayan psikolojik danışmanlık hizmetlerinden ve her ay HIV pozitifler için düzenlenen çevrimiçi sohbet toplantılarından bahsetti. İki yıl süresince katılınan etkinlikler – seminerler ve toplantılar hakkında bilgilendirmeler yaptı. Bu yıl kuruluşunun 5. yılını kutlayan Pozitif-iz Derneği için hazırlanan kısa video, katılan üyeler ile birlikte izlendi. (İzlemek için: https://youtu.be/ujEepwCKQOA)


Sunum sonunda, 2021 ve 2022 yıllarına ait gelir-gider tabloları paylaşıldı. (Mali tablolar, her yıl hazırlanan faaliyet raporlarında yer almakta ve www.pozitifiz.org web sitesinde de yayımlanmakta.)


Derneğin yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu seçimi oylama öncesinde, dernek üyelerinin önerileri alındı. Yeni yönetim kuruluna ve denetim kuruluna aday gösterilen asil ve yedek isimler için oylama yapıldı. Seçilen yeni yönetim kurulu üyelerinin kuruldan sonra yaptıkları ilk yönetim kurulu toplantısında oy birliği ile Pozitif-iz Derneği yönetim kurulu başkanlığı görevine Çiğdem Şimşek seçildi.

Pozitif-iz Derneği’nin başarılarında daha da ivme kazanacağı bu yeni dönemde, göreve gelen tüm yönetim ve denetleme kurulu üyelerimize başarılar dileriz.


Derneğin kurulduğu ilk günden itibaren canı gönülden çalışan ve alana önemli katkılar sağlayan başta dernek üyeleri olmak üzere, birinci ve ikinci dönem yönetim ve denetleme kurulu üyelerimize de kıymetli katkıları için çok teşekkür ederiz.
66 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page