top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

'Ulusal HIV/AIDS Kongresi 2020'deyiz

İki panelde konuşmacı olacağımız ve bir poster sunumu yapacağımız ‘Ulusal HIV/AIDS Kongresi' bu yıl 19-22 Kasım 2020 tarihlerinde "Online" olarak düzenleniyor.

19 Kasım 2020 Perşembe günü başlayacak olan kongrede; açılış konuşmaları ve konferansın ardından gerçekleşecek olan ‘Dünyada ve Türkiye’de HIV/AIDS Epidemiyolojisi’ panelinde yer alacağız. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Deniz Gökengin’in yapacağı ‘Yurtiçi Dernek Deneyimi’ oturumunda, Pozitif-iz Derneği’ni temsilen Yasin Erkaymaz ilk konuşmacı olarak yer alacak. Erkaymaz, "HIV ile yaşayan bireyler için ne yapıyoruz?" başlıklı sunumunda, Türkiye’de HIV alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının HIV ile yaşayan bireylere etki ve katkılarını aktaracak.

Kongrenin ikinci gününde düzenlenecek olan ‘Sivil toplum gözünden HIV tanısı ve tedavisinde giden süre’ başlıklı uydu sempozyumunda ise Çiğdem Şimşek söz alacak. Şimşek, yapacağı ‘COVID-19’da HIV Pozitifler Neler Yaşıyor?’ sunumunda pandeminin başlangıcından bu yana tanı alan ve tanılarını netleştiremeyen, bu nedenle de tedaviye geç ulaşan HIV pozitiflerin yaşadıkları zorlukları vaka örnekleri ile paylaşacak.

Kongrenin son gününde yapılacak olan poster sunumunda ise Çiğdem Şimşek; pandemi döneminde HIV tanısı alan ve ilaçlarına pek çok güçlüklerle karşılaşarak ulaşabilen bir gencin, süreç içerisinde yaşadığı endişe dolu deneyimini aktaracak.

Sürekli yeni veri girişlerinin olacağı kongrede, yurt içinden ve yurt dışından alanında uzman kişiler de sunumlar yapacak ve enfeksiyon hekimleri olgu tartışmalarında bulunacaklar.

Kongre; Türk Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK), AIDS ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Derneği (AIDS ve CYBH Derneği), Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (EKMUD), HIV/AIDS Korunma ve Eğitim Derneği (HAKED) ve HIV Enfeksiyonu Derneği (HIVEND)’nin oluşturduğu “Türkiye HIV/AIDS Platformu” tarafından düzenlenmektedir.


Kongre web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

138 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page