top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

Uluslararası AIDS Konferansı 2022 Kanada'da

24. Uluslararası AIDS Konferansı, 29 Temmuz - 2 Ağustos 2022 tarihleri arasında "Yeniden Etkileşime Geç ve Bilimi Takip Et!" teması ile Kanada - Montreal'de…


Her iki yılda bir dünyanın farklı bir şehrinde düzenlenen Uluslararası AIDS Konferansı, HIV ile yaşayan ve HIV'den etkilenen insanlar ve HIV pandemisiyle mücadele etmek için çalışan herkes için dünyanın en önemli buluşmasıdır.

Uluslararası AIDS Derneği (International AIDS Society–IAS) tarafından düzenlenen dünyanın en büyük HIV ve AIDS Konferansı, mümkün olduğu kadar çok insanın erişebilmesi için bu yıl hibrit olarak gerçekleştirilecek.


AIDS 2022 şunları içerecek:

● 100'den fazla hibrit konuşmacı oturumu ve panel tartışmaları,

● İsteğe bağlı sunumlarla en son araştırmaları sergileyen e-posterler,

● Ağ oluşturma ve konuşmacı Soru-Cevaplarına katılmak için birden fazla fırsat,

● Montreal'deki Küresel Köy ve Gençlik Programı ve sanal olarak ücretsiz katılım,

● Konferans platformu üzerinden tüm oturum kayıtlarına 7/24 erişim,

● Yüz yüze ve sanal sergi ve günlük eğitim atölyeleri,

● Montreal'de ve sanal olarak barındırılan özel canlı, yarı canlı ve önceden kaydedilmiş uydu sempozyumları ve konferans öncesi toplantı paketleri,

… ve çok daha fazlası.


Konferans teması ve amaçları


24. Uluslararası AIDS Konferansı (AIDS 2022), dünyayı yeniden bir araya gelmeye ve bilimi takip etmeye çağıracak. Gelecekteki araştırma gündemlerini tanımlayacak, en son kanıtları eyleme geçirecek ve HIV salgınının halk sağlığı ve bireysel refah için bir tehdit olarak üstesinden gelmek için yeni bir fikir birliği çizecektir.


1. Kanıt sunmak

HIV aşısı ve tedavisine yönelik araştırma ve geliştirme, uzun etkili tedavi ve önleme teknolojileri, entegre ve farklılaştırılmış bakım modelleri, toplum liderliğindeki araştırma bulguları, izleme ve hizmet sunumundaki yenilikler dahil olmak üzere en son kanıtları sunmak ve eleştirel bir şekilde tartışmak, sağlığın yapısal ve ekonomik belirleyicilerinin analizleri.


2. COVID-19 ve HIV'den Öğrenmek

COVID-19'a müdahaleden bilim, politika ve uygulama (kamu ve özel paydaşlar, endüstri ve topluluk aktörleri ve bilim insanları arasındaki yeni ortaklıklar dahil olmak üzere) genelindeki yeniliklerin adaptasyonunu keşfedin ve COVID-19'a müdahaleyi hızlandıran HIV müdahalesinden uyarlamalardan ders alın. 19 ve pandemi hazırlığı için iyi uygulamaların pekiştirilmesi.


3. Kanıtların ve uygulama boşluklarının ele alınması

Araştırma ve kişi merkezli hizmet sunumuna daha fazla yatırımın gerekli olduğu alanlar ve toplulukların ihtiyaçlarının ihmal edildiği veya göz ardı edildiği alanlar gibi HIV yanıtında yeni veya kalıcı boşluklara dikkat çekin.


4. Kanıtları uygulamaya taşımak

Kişisel ve sanal formatta en son bilim, politika ve topluluk tartışmalarına daha fazla erişim sağlayarak coğrafi ve sektörel sınırlar boyunca tüm paydaşların kanıta dayalı eylemlerini destekleyin.


5. Gelecek nesli desteklemek

Özel ağ oluşturma, mentorluk ve liderlik fırsatları aracılığıyla yeni nesil HIV bilim insanlarını, klinisyenleri ve diğer hizmet sağlayıcıları ve savunucuları destekleyin.


Daha fazla bilgi için: https://aids2022.org/

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page