top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

HIV Pozitiflere Yönelik Bilgilendirme Seminerleri

Güncelleme tarihi: 11 Eki 2021

Pozitif-iz Derneği olarak İLKO İlaç’ın koşulsuz desteğiyle düzenlediğimiz ve sadece HIV ile yaşayan kişilere yönelik olan online bilgilendirme seminerler dizisi 20 Nisan - 17 Haziran 2021 arasında gerçekleşecektir.

Her iki haftada bir yapılacak olan etkinliklerde farklı bir konu ele alınacaktır. Dilediğiniz her farklı konu için başvuru formu doldurabilirsiniz.


Eğitimler ücretsiz olacak ve Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.


Pozitif-iz Derneği etkinlikleri kayıt altına almayacaktır. Katılımcılar da etkinlikleri video (görüntülü ve/veya sesli kayıt), ekran görüntüsü şeklinde kayıt altına almayacaklarını taahhüt ederler. Etkinlik sırasında kamera ve/veya mikrofon açmak zorunlu değildir ve kamera açan katılımcıların mahremiyetinden Pozitif-iz Derneği sorumlu tutulamaz.


Seminer başlık, uzman ve tarihleri:


HIV ve Egzersiz 20 Nisan 2021 Salı / 20.30 - 22.00

Uzm. Dr Figen Sarıgül Yıldırım (Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi)


Bu etkinlikte Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Figen Sarıgül Yıldırım ve Prof. Dr. Fatih Kılıç, HIV pozitiflere egzersiz yapmanın önemi ve sağlıklı yaşam pratikleri üzerine bilgilendirmeler yaptılar.


Covid-19 Pandemisinde HIV Yönetimi

6 Mayıs 2021 Perşembe / Saat: 20.30 - 22.00

Prof. Dr. Özgür Günal (Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi)


COVID-19 pandemisinin devam ettiği ve özellikle de aşı olmanın öneminin yoğun olarak konuşulduğu şu günlerde Günal, HIV ile yaşayan bireylerin merak ettikleri soruları cevaplayacaktır.


HIV Tanısını Yeni Alanlar İçin Tanı ve Tedavi

20 Mayıs 2021 Perşembe / Saat: 20.30 - 22.00

Enf. Uzm. Dr. Hülya Özkan Özdemir (İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi)


Bu etkinlikte, HIV tanısını yeni almış kişilerin özen göstermesi gereken nokralara, tanı ve tedavi sürecinin detaylarına değinecektir.


Belirlenemeyen = Bulaşmayan ve Blip (RNA sıçrama)

3 Haziran 2021 Perşembe 20.30 - 22.00 Doç. Dr. Sabri Atalay (İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi)


2012 yılından itibaren UNAIDS (Birleşmiş Milletler HIV/AIDS Ortak Programı, WHO (Dünya Sağlık Örgütü), CDC (ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) gibi sağlık otoritelerinin kabul ettiği ve onayladığı ‘Belirlenemeyen=Bulaşmayan’ bilimsel gerçeğinin konuşulacağı bu etkinlikte, Doç. Dr. Sabri Atalay katılımcıları ayrıca blipler (RNA değerlerinde görülen kısa süreli sıçramalar) konusunda da bilgilendirecektir.

HIV ve İlaç Kullanımı

17 Haziran 2021 Perşembe 20.30 - 22.00

Enf. Uzm. Dr. Esra Zerdali (Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi)


Bu etkinlikte Enf. Uzm. Dr. Esra Zerdali antiretroviral tedavilerden, ilaçlar ve etkilerinden, ilaç kullanımına ilişkin dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgilendirme yapacaktır.


Seminerlere nasıl katılabilirim?


Yukarıda yer alan linklere tıklayarak, açılan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Etkinliklerle ilgili paylaşımlarımızı da sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Katılımcılar başvuru formunda rumuz kullanabilirler. (Önemli not: Başvuru formunda kullanacakları rumuz yada isimle toplantıya katılım sırasındaki Zoom kullanıcı adları aynı olmalıdır).


Katılımcıların sağlayacağı bilgi ve veriler 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Pozitif-iz Derneği tarafından saklanacak, korunacak, üçüncü kişi ve kurumlarla kesinlikle paylaşılmayacaktır. Bilgilerinin Pozitif-iz Derneği’nde kalmasına onay veren kişiler iletişim listesine kaydedilecek ve ileride benzer etkinliklerden haberdar olacaklardır. Onay vermeyen kişilerin bilgi ve verileri etkinlik sonrası silinecektir.

514 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page