top of page
  • Yazarın fotoğrafıPOZİTİF İZ

HIV Tedavisinde ‘B=B ve RNA Sıçrama' Etkinliği

Pozitif-iz Derneği olarak İlko İlaç’ın koşulsuz desteğiyle başlattığımız HIV pozitiflere yönelik online bilgilendirme seminerlerinin dördüncüsü olan ‘Belirlenemeyen = Bulaşmayan’ (B=B) ve Blip (RNA sıçrama) etkinliğinde Doç. Dr. Sabri Atalay (İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi) HIV ile yaşayanlarla buluşuyor.


2017 yılından itibaren UNAIDS (Birleşmiş Milletler HIV/AIDS Ortak Programı, WHO (Dünya Sağlık Örgütü), CDC (ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) gibi sağlık otoritelerinin kabul ettiği ve onayladığı ‘Belirlenemeyen=Bulaşmayan’ bilimsel gerçeğinin konuşulacağı etkinlikte, Doç. Dr. Atalay ayrıca ‘Blip’ yani küçük RNA yükselmeleri ile ilgili bilgilendirme de yapacak. Dr. Atalay sunum sonrası HIV ile yaşayan dostlarımızın sorularını da cevaplayacak.


Zoom programı üzerinden çevrimiçi olarak düzenlenecek olan etkinlik 3 Haziran 2021 Perşembe akşamı 20.30 - 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Etkinlik sırasında kamera veya mikrofon açma zorunluluğu yoktur. Kamera veya mikrofon açan katılımcılar mahremiyetlerinin kendi sorumluluğunda olduğunu ve Pozitif-iz Derneği’nin hiçbir şekilde mahremiyetlerinden sorumlu tutulamayacağını kabul etmiş sayılırlar.

Ayrıca, katılımcılar Zoom oturumunda bulunan kişilerin mahremiyetine saygı duyacaklarını, hiçbir şart ve koşulda kişilerin HIV statüsünü hiçbir yerde ve hiç kimseyle paylaşmayacaklarını da kabul etmiş sayılırlar.

Aşağıdaki formu doldurarak etkinliğe başvuru yapabilirsiniz.

244 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Yorumlar


hiv tdvisinde yeni dönem
bottom of page